• zeydiclinic@gmail.com
  • 02632224706 - 09351042605 - 09337003839

رازهای داشتن لبخندی زیبا

رازهای داشتن لبخندی زیبا : تقریبا هیچ شخصی در دنیا، با لبخند زیبا متولد نشده است. به طور کلی موارد زیادی وجود دارد که روی زیبایی لبخنده و دهانتان تاثیرگذار هستند؛ دندان‌های فرسوده، کج، شکسته یا تغییر رنگ‌ داده از این موارد هستند. در این مقاله قصد داریم ۸ راه برای داشتن لبخند زیبا را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن‌ها بتوانید لبخند زیبایی داشته باشید و از خندیدن لذت ببرید.

چگونه لبخند زیبا داشته باشیم؟

زیبا خندیدن علاوه بر اینکه نشان‌دهنده انرژی و روحیه بالای شما است، بلکه به دیگران هم انرژی می‌دهد. در ادامه اصلی‌ترین راه‌های داشتن لبخندی زیبا را به شما معرفی خواهیم کرد.

داشتن لبخندی زیبا با ایمپلنت

ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای روش‌های مانند کاشت دندان مصنوعی یا استفاده از بریج دندان است؛ بعد از اینکه دندان خود را از دست می‌دهید ممکن است عوارض ناشی از آن به سراغتان بیاید. در این شرایط باید از به وجود آمدن آن عوارض جلوگیری کنید. با توجه به تعداد دندان‌هایی که از دست دادید، انواع مختلفی از ایمپلنت‌ها وجود دارد. اگر یک دندان از دست داده‌اید و به دنبال جایگزین برای آن می‌گردید، به یک تاج یا پروتز نیاز دارید؛ اگر قصد جایگزین‌ کردن دو یا چند دندان را دارید، بریج ثابت به کمکتان می‌آید. یک روش دیگر که All On 4 نام دارد، جایگزین مجموعه کاملی از دندان‌های بالا یا پایین می‌شود. روش ایمپلنت All On 4 روشی است که با ۴ ایمپلنت می‌توانید تمام دندان‌های بالا یا پایین خود را جایگزین کنید.

داشتن لبخندی زیبا با ارتودنسی نامرئی

اگر دندان‌های کج و غیر تراز دارید، با ارتودنسی نامرئی به سرعت می‌توانید کج بودن دندان‌هایتان را پنهان کنید. ارتودنسی نامرئی به راحتی قابل تشخیص نیست چرا که بی‌رنگ است و دقیقا به شکل دندان در می‌آید با این تفاوت که تمام کج و غیر تراز بودن دندان‌ها را می‌پوشاند و لبخند زیبا را به افراد هدیه می‌دهد. برخی از متخصصان معتقدند که باید هر دو هفته یک بار از ارتودنسی نامرئی جدید استفاده کنید.

داشتن لبخندی زیبا با سفید کردن دندان

اصلاح دندان‌های کج یا ترمیم دندان‌های شکسته و آسیب‌دیده فقط بخشی از راه‌های داشتن لبخند زیبا را محقق می‌کند؛ اگر واقعا قصد دارید لبخند زیبایی داشته باشید، باید به سفید کردن دندان‌هایتان هم توجه داشته باشید. بدون شک لبخندی که نشان‌دهنده دندان‌های سفید و درخشان شما باشد، زیباتر است.

داشتن لبخندی زیبا با ونیر دندان

ونیرها پوسته‌های نازکی هستند که روی دندان‌های طبیعی می‌چسبند. اصلی‌ترین هدف استفاده از ونیر، پوشاندن و پنهان کردن عیب‌های ظاهری دندان است؛ ونیرها به رنگ دندان هستند و به راحتی قابل تشخیص نخواهند بود. با استفاده از ونیرها ترک دندان، ناهمواری‌ها، مینای دندان فرسوده، شکاف‌ها، شکستگی‌ها و دیگر عیب‌های ظاهری دندان دیده نمی‌شود. توجه داشته باشید که از ونیرها برای پوشاندن دندان‌هایی که تغییر رنگ‌ داده‌اند هم می‌توان استفاده کرد. لازم به ذکر است که ونیرها علاوه بر کمک به داشتن لبخند زیبا می‌توانند دندان‌های تضعیف‌شده را هم تقویت کنند؛ ونیرها معمولا بین ۱۵ تا ۲۰ سال دوام می‌آورد و انتخاب مناسبی برای افرادی است که می‌خواهند با هزینه کم، دندان‌های سفید و زیبایی داشته باشند.

داشتن لبخندی زیبا با روکش (تاج)

از روکش یا همان تاج معمولا برای دندان‌های آسیب‌دیده و دندان‌هایی که نیاز به تقویت دارند، استفاده می‌شود. دندانی که پوسیده یا شکسته باشد، قدرت زیادی ندارد؛ در این شرایط از روکش یا همان تاج استفاده می‌شود. تاج‌ها معمولا از جنس سرامیک یا چینی ساخته می‌شوند که تاج‌های چینی مقاومت بیشتری دارند. روکش‌ها در کنار این مزایا، مزایای زیبایی هم دارند که برای داشتن لبخند زیبا می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. تاج‌ها می‌توانند دندان‌های تغییر رنگ یا تغییر شکل یافته را پنهان کنند؛ تاج یا روکش دندان به راحتی قابل تشخیص نیست و شبیه به دندان طبیعی شما است.

داشتن لبخندی زیبا با بریج دندان

زمانی که دندان خود را از دست داده باشید، باید از بریج دندان کمک بگیرید. بریج‌ دندان باعث می‌شود یک دندان جایگزین به جای دندانی که از دست دادید، به دندان‌های کناری متصل شود. از بریج یا همان پل می‌توان برای یک یا چند دندان تا جایی که دندان‌های سالم در دو طرف شکاف دهان وجود داشته باشند، استفاده کرد. بریج‌ها کاملا متناسب با فضای دهان و دندان شما طراحی خواهند شد.

داشتن لبخندی زیبا با باندینگ دندان

باندینگ دندان یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای داشتن لبخندی زیبا است. معمولا باندینگ دندان در همان جلسه اول تمام می‌شود و وقت زیادی نمی‌گیرد؛ در این روش دندانپزشک به سرعت ناهمواری دندان‌ها، شکاف‌ها، شکستگی‌های جزئی و دیگر آسیب‌های سطحی دندان را اصلاح می‌کند. بعد از انجام اصلاحات، لبخند شما تا حد زیادی زیباتر خواهد شد. در روش باندینگ دندان، کمی رزین کامپوزیت به دندان اضافه می‌شود؛ سپس رزین کامپوزیت تراش داده شده و برجسته می‌شود.

داشتن لبخندی زیبا با بازسازی دندان

اگر لبخندی زیبا، هم‌سطح و متقارن می‌خواهید، بازسازی دندان گزینه مناسبی برایتان است. در عمل بازسازی دندان، دندان‌های موردنظر به آرامی تغییر شکل می‌دهند و با دیگر دندان‌ها یکسان می‌شوند. در بازسازی دندان تمام ایرادات و مشکلات ظاهری دندان برطرف شده و زیبایی لبخندتان چند برابر می‌شود. قهوه، نوشیدنی‌هایی با رنگ مصنوعی و چای از خوراکی‌هایی هستند که به شدت روی رنگ دندان‌ها تاثیر می‌گذارند؛ تا حد امکان از خوردن قهوه و چای خودداری کنید یا اگر نمی‌توانید، از آن‌ها به اندازه محدود و کم استفاده نمایید. اگر دندان‌های زرد یا تیره‌ای دارید، بهتر است به سرعت برای سفید کردن دندان‌هایتان اقدام کنید. داشتن دندان‌های سفید روی افزایش اعتماد به نفستان هم تاثیرگذار است. پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ عنوان از محصولات طبیعی سفید کننده دندان یا محصولات بی‌کیفیت استفاده نکنید چرا که این محصولات نه‌تنها سودی برایتان ندارند، بلکه باعث از تضعیف دندان هم می‌شوند.

کلینیک دندانپزشکی در کرج

کلینیک دندانپزشکی دکتر زیدی ارائه دهنده خدمات زیر در کرج می باشد:  

ارسال دیدگاه