• zeydiclinic@gmail.com
  • 02632224706 - 09351042605 - 09337003839

درمان دندان درد با سیر

سیر یک ابرغذای شناخته شده است که در تقویت سلامت ما از سیستم ایمنی قوی‌تر تا بهبود سلامت قلب کمک میکند. اولین چیزی که از سیر می‌دانید بوی بسیار قوی آن است. اگر تا به حال از سیر در آشپزی استفاده می‌کردید باید بدانید که سیر به عنوان یک درمان سنتی برای دندان درد شناخته می‌شود. شاید وقتی به استفاده از سیر برای درمان‌های خانگی فکر کنید، از بویی که سیر دارد حس خوشایندی نداشته باشید. وقتی به طور خاص صحبت از سلامت دهان و دندان به میان می‌آید، چه کسی می‌خواهد نفسش بوی سیر بدهد؟ درمان دندان درد با سیر برای کشف اینکه آیا سیر ممکن است به کاهش درد دندان کمک کند، ادامه مطلب را بخوانید.

آیا سیر می‌تواند به درمان دندان درد کمک کند؟

به گفته برخی، سیر می‌تواند درد دندان را کاهش دهد. هرچند همیشه بهتر است در مورد دندان درد با دندانپزشک مشورت کنید، زیرا اگر پوسیدگی دندان باشد، دندانپزشک شما می‌تواند مشکل زمینه‌ای را درمان کند. اما درمان‌های سنتی و خانگی وقتی ساعت ۳ صبح هیچ مطب دندانپزشکی باز نیست، می‌تواند گزینه خوبی باشد. از جمله این درمان‌ها می‌توان به سیر اشاره کرد ترکیبی که در سیر وجود دارد به نام آلیسین، به طور گسترده‌ای خاصیت آنتی بیوتیکی دارد که ممکن است به کاهش درد دندان کمک کند. درمان دندان درد با سیر

سیر چطور دندان درد را برطرف می‌کند؟

این گیاه می‌تواند به مبارزه با باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها، تومورها، دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و … کمک کند. آنها به این نتیجه رسیدند که تحقیقات بیشتری مورد نیاز است و ما در مورد عوارض جانبی احتمالی مصرف سیر یا ایمنی طولانی مدت، به ویژه برای کودکان خردسال و زنان باردار یا شیرده، اطلاعات زیادی نداریم.

چه نوع سیری انتخاب کنیم؟

سیر خام به دلیل حفظ ترکیبات فعال، بهترین گزینه در نظر گرفته می‌شود. پیشنهاد می‌شود از چسباندن یک حبه سیر خام و پوست کنده درست روی دندانی که درد می‌کند، استفاده کنید یا خمیری از حبه سیر خام، نمک و روغن زیتون تهیه کنید و سپس روی دندان بمالید. با این دارو قطعا نمی‌توان از بوی آن اجتناب کرد. البته برخی از افراد پودر سیر را توصیه می‌کنند. با هر یک از این گزینه‌ها چه پودر سیر چه حبه سیر کامل و خام، چه سیر خام خرد شده یا خمیری که از حبه‌های سیر خام تهیه شده باشد، مطمئنا دهانتان بوی سیر خواهد گرفت. اگر دندان شما واقعاً درد می کند، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که تا زمانی که مطب دندانپزشک شما باز شود، آن را استفاده کنید. درمان دندان درد با سیر

سیر یا دندانپزشک؟

در مورد هر گونه تغییر در سلامت دهان، مانند دندان درد، همیشه به دندانپزشک خود مراجعه کنید. همچنین بهتر است قبل از امتحان یک داروی جدید از یک متخصص بهداشت بپرسید، به خصوص اگر باردار، شیرده هستید یا از داروهای دیگر استفاده می‌کنید. به عنوان مثال، افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنند باید مراقب مکمل های سیر باشند، زیرا مصرف سیر در این مقدار می‌تواند لخته شدن خون را حتی سخت‌تر کند. قبل از هر چیز هم حواستان به بهداشت دهان و دندانتان باشد و هر روز دندان‌هایتان را اول با نخ دندان تمیز کنید و سپس با یک خمیر دندان مناسب مسواک بزنید تا از پوسیدگی و دندان درد تا جایی که امکان دارد دور بمانید.

ارسال دیدگاه