• zeydiclinic@gmail.com
  • 02632224706 - 09351042605 - 09337003839

جایگزینی دندانهای از بین رفته

جایگزینی دندانهای از بین رفته – دندانپزشکی در کرج دکتر زیدی یکی از برترین کلینیک ها برای درمان دندان های از دست رفته شما.
دلایل سیاهی لثه ها

دلایل سیاهی لثه ها

روش برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته

دندانپزشکی در کرج – دندان‌های شما به دلایل مختلفی مانند پوسیدگی، شکستن و … ممکن است از دست بروند. از دست دادن دندان برای بزرگسالان (به دلیل اینکه دیگر دندانشان در نمی‌آید) به هیچ عنوان خوشایند نیست. برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته چند راه وجود دارد. در این مقاله قصد داریم بهترین روش برای جایگزینی دندان‌هایی که از دست دادید را به شما معرفی کنیم.

بهترین روش‌های جایگزینی دندان‌های از دست رفته

برای اینکه بتوانید دندانی را به جای دندان از دست رفته خود جایگزین کنید، روش‌های متفاوتی وجود دارد. برخی از این روش‌ها گران‌تر و برخی دیگر ارزان‌تر هستند؛ هر روش ویژگی، مزایا و معایب مربوط به خود را دارد و با توجه به همین موارد قیمت‌گذاری می‌شود. در ادامه به معرفی این روش‌ها می‌پردازیم.

بریج دندان در کرج

بریج دندان روش دیگری است که برخی افراد از آن استفاده می‌کنند. از بریج دندان معمولا برای جایگزینی چند دندان از دست رفته استفاده می‌شود؛ بریج‌ها از دندان‌های مصنوعی تشکیل شده‌اند که به آن‌ها پونتیک هم گفته می‌شود. پونتیک‌ها معمولا از جنس چینی یا سرامیک هستند. اگر تمام موارد مربوط به مراقبت از بریج‌ها را رعایت کنید، آن‌ها می‌توانند طول عمری بین ۵ تا ۱۵ سال داشته باشند.

ایمپلنت دندان در کرج

جدیدترین روش برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته، ایمپلنت دندان نام دارد. البته توجه داشته باشید که استفاده از این روش نیازمند زمان بیشتری نسبت به سایر روش‌ها است اما به عنوان یک روش دائمی و مطمئن شناخته می‌شود. شما می‌توانید از یک ایمپلنت برای جایگزینی یک دندان و از ایمپلنت چند واحدی برای جایگزینی چند دندان از دست رفته، استفاده کنید.

تاج دندان در کرج

یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته، تاج دندان نام دارد. تاج دندان یا Crown به دندان‌های سرامیکی یا پرسلنی گفته می‌شود که دقیقا هم‌رنگ دندان‌هایتان است. هم‌اکنون افراد زیادی از روش تاج دندان استفاده می‌کنند. تاج دندان انواع مختلفی دارد که می‌توانید با توجه به بودجه موردنظر، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. تاج‌ها به عنوان یک دندان مصنوعی قوی شناخته می‌شوند و از بهترین گزینه‌ها برای جایگزینی دندان‌هایی که از دست داده‌اید، هستند. ایمپلنت ریشه دندان یک پایه کوچک ساخته شده از جنس تیتانیوم است که در محل دندان از دست رفته قرار می‌گیرد؛ سپس با ادامه فرآیند مربوط به این روش، اتصالات مرتبط با دندان در جای خود محکم می‌شوند. ایمپلنت‌های دندان دقیقا ظاهری مانند دندان‌های واقعی دارند. استفاده از روش ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید مانند قبل به راحتی غذا بخورید و صحبت کنید؛ علاوه بر این، ایمپلنت دندان از بروز بیماری و حساسیت‌هایی که به دلیل از دست رفتن دندان است، (مانند بیماری‌های لثه‌ای و فک) جلوگیری می‌کند. برای استفاده از این روش باید شرایط مناسبی داشته باشید. اگر پزشک شما تشخیص دهد که نمی‌توانید جراحی دهان انجام دهید یا دندان‌های خود را بکشید، استفاده از روش ایمپلنت دندان برایتان امکان‌پذیر نخواهد بود. قبل از انجام فرآیندهای مربوط به این روش، سلامت دهان و دندان شما به ویژه در لثه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. یکی از بهترین درمان ها برای از دست ندادن دندانتان مراجعه مداوم به دندانپزشکی است کلینیک زیدی یکی از معتبر ترین دندانپزشکی ها در کرج می باشد. مسواک زدن و کشیدن نخ دندان برای حفظ سلامت دهان و دندان از اهمیت زیادی برخوردار است. تا حد امکان به سلامت دهان و دندان خود توجه داشته باشید تا دندان‌های خود را از دست ندهید و نیازی به استفاده از این روش‌ها نباشد.  

ارسال دیدگاه